При продажу нерухомості фізичною особою – резидентом України податки та інші обов'язкові платежі визначаються ґрунтуючись на ціну нерухомості, зазначеній у договорі купівлі-продажу, але не нижчій за оцінну вартість.

Продаж нерухомості оподатковується ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) за ставкою 5%. Його сплачують громадяни України, які продають нерухомість вдруге протягом календарного року, а також ті, хто продає нерухомість, яка перебуває у власності особи менш як три роки.

Податок у розмірі 18% від доходу при продажу нерухомості сплачуватиметься тоді, коли у Вас третій продаж нерухомості у календарному році. Дохід від таких продажів може бути зменшений на підтверджені витрати на придбання об'єкта нерухомості. Простими словами 18% платити від чистого прибутку, але дуже важливо, щоб витрати на придбання нерухомості підтверджувалися документально.

У всіх випадках, коли виникає ПДФО, до нього додається і +1,5% військовий збір.

При продажу нерухомості також сплачується держмито у розмірі 1% вартості нерухомості вказаної в договорі.

Обов'язковим платежем покупця для придбання нерухомості є збір у пенсійний фонд. Розмір збору – 1% вартості нерухомості. Є окремі умови за яких пенсійний збір може не сплачуватись або його можна повернути після здійснення угоди купівлі – продажу.

Дуже важливо - якщо ви плануєте продати кілька об'єктів нерухомості в одному календарному році, ми рекомендуємо заздалегідь подумати над тим, як зробити це правильно і вигідніше для Вас.

Оподаткування

Изображение чемодана и молотка

Залиште заявку - протягом робочого дня ми зв'яжемося з Вами і надамо безкоштовну консультацію

Отримайте безкоштовну консультацію!

изображение логотипа ТМ ПИК