Новини від Агенції нерухомості ПІК

Як продати квартиру якщо власник за кордоном

Щоб продати квартиру в Києві, перебуваючи за кордоном, необхідно виконати такі кроки:



📌Оформити довіреність на довірену особу. Довіреність має бути оформлена у нотаріуса в країні вашого проживання (місцезнаходження).

🤹‍♂️Є міф, що Довіреність має бути оформлена лише в консульстві України інакше вона буде нелегітимною – Однак це помилка. Згідно з чинним Міжнародним законодавством та законодавством України довіреність може бути оформлена або в консульстві або у місцевого нотаріуса тієї країни, в якій знаходиться Довіряється.🤹‍♂️

📌Текст Довіреності повинен відповідати вимогам законодавства України у цьому напрямку та включати усі суттєві вихідні дані для її належного використання. Клієнти, які звертаються до нашого агентства нерухомості за допомогою у продажу нерухомості – отримують юридичну консультацію та правильний текст довіреності, а не її шаблон, який необхідно доопрацьовувати. Іншими словами, звернувшись до нас - Вам не потрібно консультуватися з юристами та нотаріусами, т.к. наші спеціалісти візьмуть всі складнощі на себе з метою надання комплексної послуги з продажу нерухомості.

📌Знайти покупця. Ви можете знайти покупця самостійно, розмістивши оголошення про продаж квартири на спеціалізованих сайтах, телеграм каналах, ЗМІ. Зробити відео квартири. Також ви можете звернутися до агентства нерухомості, яке допоможе вам знайти покупця.

🎯 Необхідно переконати покупця купити квартиру за Довіреністю. З практики можу сказати, що у воєнний час в Україні - це не зовсім просте завдання, особливо коли йдеться про продаж не через перевірене агентство нерухомості та без підтвердження інших фактів, крім юридично правильно складеної Довіреності. Для того, щоб отримати довіру Покупця, необхідно докласти зусиль.

📌Укласти договір купівлі-продажу. Договір купівлі-продажу повинен бути укладений у письмовій формі та нотаріально засвідчений у перевіреного нотаріуса. У договорі необхідно вказати всі істотні умови угоди, зокрема реальну ціну квартири, порядок оплати та передачі квартири.
📌Сплатити податки та збори. Особливий підхід необхідно приділити нерухомості, яка має право власності менше 3х років. Надаємо консультації у цьому напрямі - як правильно сплатити податки та збори, особливо, коли йдеться не про 1 платеж.
📌Не варто забувати про безпеку проведення розрахунків у день угоди, достовірності купюр (якщо йдеться про розрахунок готівкою) та про правила переказу та зняття готівки (якщо оплата за продаж квартири здійснюється за безготівкою на р/р)


✅ Якщо Ви хочете дізнатися як продати квартиру в Україні, перебуваючи за кордоном, як провести розрахунки та що робити з грошима за продаж квартири - Зв'яжіться з нами зателефонувавши або написавши на будь-який месенджер за номером +380680074411

Юрист з нерухомості, член АСНУ та NAR, Керівник Агентства нерухомості ПІК у м. Київ
В'ячеслав Козак

Підписуйтесь, щоб дізнатися більше⬇️