Новини від Агенції нерухомості ПІК

Дистанційний продаж нерухомості

Купівля-продаж квартир в Україні в 2022 – 2023 роках пов'язана з тим, що велика кількість Власників знаходиться за кордоном, при цьому мають бажання продати нерухомість, тому намагаються знайти покупців дистанційно. Виникаємо дуже багато додаткових ускладнень, таких як: хто показуватиме квартиру, прийматиме пропозиції про купівлю, організовуватиме вивезення речей власників, розбиратиметься з лічильниками та комунальними платежами?

Якщо сторонам домовилися про вищевикладене, виникає питання, як продати квартиру, якщо Власник фізично не може перебувати у нотаріуса, бо він за кордоном.Ця ситуація є актуальною як для Києва, де стався великий відтік громадян у перший місяць війни, так і в інших областях України, де є попит на житло, але його власники перебувають за кордоном (нерідко перебували там і до 24 лютого).Перші два-три місяці після початку військової агресії з боку Росії оформити купівлю-продаж все одного було неможливо: Мін'юст тимчасово закривав держреєстр нерухомого майна та демографічний реєстр, що дозволяє перевірити наявність зареєстрованих осіб у квартирі чи будинку.

Після відкриття реєстрів ринок нерухомості почав адаптуватися до нових вимог КМУ, зокрема, довіреностей на розпорядження нерухомістю під час військового стану в Україні. Власники нерухомості отримали можливість продати житло, перебуваючи за кордоном, проте діють обмежені терміни користування довіреністю.

Генеральна довіреність, видана власником на розпорядження нерухомістю:

· термін дії 2 місяці, якщо довіреність оформлена в українському консульстві закордоном;

· Термін дії 1 місяць, якщо довіреність оформлена іноземним нотаріусом (потрібні переклад та апостиль).

Для громадян, які довго перебувають за кордоном, Мін'юст передбачив можливість оформлення заяви-підтвердження дії генеральних довіреностей на розпорядження нерухомістю:

· термін продовження 1 місяць, якщо така заява оформлена у консульстві України;

· Термін продовження довіреності 7 днів, якщо заява оформлена іноземним нотаріусом (потрібні переклад та апостиль).

Щодо завірення довіреностей у іноземних нотаріусів, Мін'юст встановив перелік країн, з яких потрібен переклад засвідчених документів, але без апостилю: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизія, Молдова, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Литва, Естонія, Чехія, Угорщина. , Польща, Монголія, В'єтнам та КНР.
Дізнатися вартість квартири та отримати консультацію можна за телефоном (або написати нам на будь-який месенджер)
+380680074411